Kočárkáda

... aneb stezka odvahy pro pejskaře

Tréninkově socializační výchovná procházka s kočárkem pro odvážné týmy. Provede vás Katka Michálková a Lenka Ležalová.

Trasa na 1,5 hodiny procházky s kočárkem ve vycházkovém tempu.

Trasa v různých terénech prověří vaše dosavadní dovednosti v ovladatelnosti, trpělivosti, logistice a komunikace se psem.

Trasa vede rozmanitými terény s různými nároky na dovednosti: široký chodník v městském ruchu, úzký chodník, přechody, silnice, kopečky, polní cesta, louka, schody, obrubníky a mnohé další nástrahy ze skupiny "nepředvídatelné" (např. chodci, běžci, děti, skupinka puberťáků, psi na vodítku i na volno nebo za plotem a mnoho dalšího).

Celá akce je v reálném prostředí naostro s živým dítětem v kočárku, který povezete (a nebo taky ne, podle potřeby). Žádné nácviky ve sterilním prostředí za kontrolovaných podmínek. I proto s vámi půjdou dvě zkušené trenérky Katka a Lenka. Jedna se vždy bude věnovat kontrole kočárku a druhá bude provádět kontrolu a pojistku psa. Obě cestou provádí kontrolu prostředí a případnou úpravu trasy dle schopností týmu.

Věřte nebo ne, ale chůze s kočárkem a psem na vodítku je mistrovská disciplína, která zamotala hlavu již mnoha odvážlivcům před vámi. Nejčastěji řešíte, jak procházet okolo psů, jak zorganizovat ruce, mezery v ovladatelnosti a organizaci svého psa, jak udržet pozornost a kontrolu nad dvěma subjekty (pes a kočár) plus další témata, která vyplynou ze situace.

Můžete využít jako konzultační procházku k tématu, které potřebujete řešit. Už jsme měli potkávání psů, tahání na vodítku, provozní komunikace vs. odvádění pozornosti cviky a pamlsky, atd. Možnosti jsou obrovské. 

Velkým benefitem je, že vás vidíme v terénu, v reálných situacích a můžeme tak lépe rozklíčovat, jak pomoci a jak pokračovat dál.

Jedinečná příležitost jak pro nastávající rodiče se psem, tak pro lidi, které děti nemají ani neplánují. Příležitost pro všechny pejskaře! 

Vždy jeden tým - jeden pes a jeden člověk (další osoby mohou jít s námi jako doprovod).

💲 Zaváděcí cena

V ceně: zapůjčení kočárku s dítětem, práce dvou trenérek na 1,5h procházce, návrhy řešení které vzniknou při procházce, volitelně 30 min online konzultace před nebo po procházce.

📍 Místo

sraz na zastávce autobusu Polikinika Mazurská (bus 144, 177 a 202). Možnost parkování v okolí bez modrých zón.

https://mapy.cz/s/casakoduso

🕐Termíny

Po individuální domluvě.

Obvyklý termín je pátek od 13 hodin. Lze však domluvit i víkend nebo jiný den.

AKTUÁLNĚ VOLNÝ TERMÍN: sobota 26.3.2022 od 15hod

❓ Co vzít s sebou

Odvahu, dobrou náladu, psa, vodítko (klidně s sebou vezměte do batohu i více druhů vodítek), pamlsky, náhubek pro psa pokud je potřeba.

Přihlášky

Zasílejte emailem: info.cuchej(zavinac)seznam.cz

Prosím uveďte: své jméno a příjmení, telefon, údaje o pejskovi (jméno, věk, plemeno, stručný popis povahy), návrh 3 termínů (preferujeme pátky od 13h).

Těšíme se na vás!

 

Reference:

💁‍♀️ Lenka, Čuchej.cz

"Procházku jsem absolvovala díky mojí klientce. Abych věděla, jak se klientka u kočáru se psem může cítit a co vše je potřeba zařadit do lekcí. Ukázalo se ale, že je to úžasná příležitost pro úplně všechny! Pro mě to byla nakonec výborná prověrka toho, jak jsem na tom v komunikaci se psem v reálném životě. V situaci, kdy mám zodpovědnost za živé dítě v kočárku i za svého psa. V situaci, kdy necvičím a potřebuji se dostat z místa A do místa B v reálném světe (projít kolem skupinky malých dětí, vyhnout se projíždějícímu autu, přejít silnici apod.). Moje pozornost není upřená jen na psa. Zažila jsem, jaké to je se rychle rozhodovat teď a tady, stanovit si priority a veškerou logistiku, protože i kočár si umí žít svým vlastním životem. No a konečně fakt, že s kočárkem nešlo jít rychle a je potřeba to vysvětlit i psovi. Rozhodně absolvuji i další kočárkády, protože pak přesně vím na co se zaměřit u sebe a jaké dovednosti můžu zlepšit u psa. Opravdu doporučuji, je to skvělý způsob jak lépe poznat sebe i svého psa. "

 

🤰 Markéta, nastávající maminka

"Náš Porthos je velmi živý psí puberťák a vycházky s ním jsou celkem výzva - na vodítku tahá; na volno odbíhá na velkou vzdálenost; vše ho zajímá víc, než panička, a utíká nám za cizími psy. Proto, když jsem otěhotněla, tak mojí největší obavou bylo, jak budeme zvládat společné vycházky s kočárkem, kdy se nebudu psovi moct věnovat na 100 %. Když přišla nabídka od Lenky a Kačky, že si s nimi mohu takovou vycházku vyzkoušet nanečisto ještě před porodem, neváhala jsem ani minutu. Zjistila jsem, že to opravdu není žádná sranda a vyžaduje to velkou dávku úsilí. Holky mě v průběhu vycházky podrobovaly praktickým simulacím (jdeme z kopce, dítě brečí a do toho pes řeší psa za plotem) a daly mi pár tipů, jak řešit naše největší problémy (procházení kolem jiných psů a psů za plotem) s kočárkem v ruce. Tímto bych chtěla holkám moc poděkovat - procházka pro mě byla velmi užitečná a zároveň mě uklidnila a dodala mi důvěru v to, že to s Portíkem zvládneme! Mohu jedině doporučit!"

 

👩‍👦 Katka, maminka

"Náš roční Wineček je chytrý jako opice, mazaný jako liška a ví, co na maminku platí. Z věčného vyjasňování si pozic jsme unavení. S kočárkem jezdíme více jak 8 měsíců, myslela jsem tedy, že čapneme kočár, nasadíme tempo a pak si povíme, co a jak. Omyl! Kočárek nám sloužil jako doprovodné vozidlo a my jsme se věnovali všemu, co nás trápí. Tahání na vodítku. Vrčení na ostatní psy. Mým pocitům zklamání z nezvládání výchovy, z reality, která opravdu není podle původních představ. TEĎ A TADY, s každým dalším psem jdoucím proti nám, s každým dalším vajglem na chodníku. Zkusili jste svému psovi někdy poděkovat? Opravdu mu sdělit, co po něm vlastně chcete? Umíte to?
Naše první kočárkáda byla pěkně bolavá procedura, ale už po týdnu vidíme výsledky. Je nám lépe. Já už se tolik nebojím cizích psů a Wineček si nádherně osvojil "tudy!". A za to musíme poděkovat jak sobě, tak Katce s Lenkou, protože nebýt jich, asi bychom si stále jen bezvýsledně "poměřovali pindíky"."